نهمین شهرک صنعتی آذربایجانغربی نیز به شرکت خدماتی واگذار شد


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی گفت: در راستای پیاده سازی نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکها و نواحی صنعتی ، شهرک صنعتی مهاباد بعنوان نهمین شهرک صنعتی به شرکت خدماتی واگذار شد.

صابر پرنیان با بیان این مطلب افزود: 13 شهرک و 2 ناحیه صنعتی استان مشمول قانون واگذاری بودند که تاکنون 12 شهرک و یک ناحیه صنعتی در اداره ثبت شهرستانهای مربوطه به ثبت رسیده اند.

وی اظهار داشت: از این تعداد نیز 8 شهرک و یک ناحیه صنعتی به شرکتهای خدماتی واگذار شده بود و 4 شهرک نیز که در اداره ثبت شهرستانهای مربوطه به ثبت رسیده بودند تا پایان شهریور ماه سالجاری به شرکتهای خدماتی واگذار می شوند.

پرنیان با اشاره به اینکه مراحل ثبتی ناحیه صنعتی کریم آباد و شماره 1 ارومیه نیز در دست اقدام است ، بیان کرد: مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت اول شرکتهای خدماتی شهرکها و نواحی صنعتی شماره 2 ارومیه ، ماکو، قره ضیاءالدین، تکاب، نقده ، بوکان و شاهیندژ در 4 ماهه اول سال برگزار که صورتهای مالی سال 92 ، بودجه پیشنهادی سال 93 و تصویب هزینه های مشترک شهرک از جمله اهم مصوبات مجامع بوده است.

ارتقاء 17 پله ای شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی در حوزه شهرک سازی


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی از ارتقاء 17 پله ای شهرک سازی در شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد و افزود: این شرکت در سال گذشته از لحاظ شهرک سازی در رتبه 26 کشوری قرار داشت که با پیگیریهای لازم و زحمات پرسنل شرکت این رتبه به 9 کشوری ارتقاء یافته است که به همین دلیل نیز از این شرکت بصورت ویژه قدردانی شده است.

صابر پرنیان در دیدار با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی که با هدف بررسی موانع و مشکلات موجود برگزار شد، ضمن تشکر از همکاریهای صورت گرفته توسط مدیریت و کارشناسان آن اداره ، اظهار داشت: با تعامل فیمابین دستگاههای خدمات رسان صنعت می توان بسیاری از مشکلات موجود را رفع و به صنعت و تولید استان کمک کرد.

وی با بیان اینکه، طبق تفاهم صورت گرفته سازمان متبوع با گروه خودروسازی بهمن 10 خودروی آتش نشانی خریداری شد ، افزود: از این تعداد خودروی آتش شانی 2 خودرو توسط شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی و جهت استفاده در شهرکهای صنعتی شماره 2 ارومیه و میاندوآب خریداری شد و درصدد هستیم تا سالجاری نیز یک خودروی آتش نشانی دیگر برای شهرک صنعتی خوی تهیه نماییم.

ادامه مطلب...

راکد بودن 25 درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی در دیدار با مدیر کل بازرسی آذربایجانغربی گفت: از تعداد 960 واحد دارای پروانه بهره برداری در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان 25 درصد از واحدهای مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان راکد و غیر فعال شده اند و 60 درصد نیز کمتر از ظرفیت اسمی خود در حال فعالیت هستند بطوریکه می توان گفت 85 درصد از واحدهای تولیدی دارای وضعیت ریسک پذیر و متلاطم هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش است، اظهار کرد: نبود بازار، بروز نبودن تکنولوژی، اختلاف شرکاء و پایین بودن بهره وری که در نتیجه سوء مدیریت ایجاد می شود از دیگر مشکلات حال حاضر صنعت است.

ادامه مطلب...

تجلیل رئیس جمهور از دو واحد صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی ارومیه


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی از دو واحد صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی شماره 1 و 2 ارومیه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن توسط رئیس جمهور کشور تجلیل شد.

در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد از شرکت آترا ارتوپد ارومیه تولید کننده اینپلنت های ارتوپدی با اهدای لوح توسط رئیس جمهور ، تجلیل شد.

همچنین در این مراسم شرکت متالوژی پودر ماد صنعت تولیدکننده قطعات حساس و دقیق خودرو به روش متالوژی پودر نیز به عنوان واحد صنعتی نمونه سال 93 از سوی مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با اهدای لوح و تندیس مورد تقدیر قرار گرفت.
گفتنی است هرساله به مناسبت بزرگداشت 10 تیر روز ملی صنعت و معدن همایشی برای تجلیل و قدرشناسی از فعالان حوزه های صنعت و معدن سراسر کشور برگزار می شود.

راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی همایش 50 سال تلاش سازمان

راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی همایش 50 سال تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

http://50.isipo.ir

بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شماره 2 ارومیه


صبح امروز با حضور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و مدیران واحدهای تولیدی، طی نشستی مشکلات صنعتگران شهرک صنعتی شماره 2 ارومیه مورد بررسی قرار گرفت.

نادر قاضی پور در این نشست ضمن تأکید بر حمایت همه جانبه از تولید و صنعت اظهار داشت: طی جلسات مختلف مشکلات واحدهای صنعتی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از جمع بندی در جلسات مجلس مطرح و تصمیمات لازم جهت حل این مشکلات اتخاذ می شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی واحدهای تولیدی مشکلات بانکی و سرمایه در گردش می باشد، گفت: بانکها باید حمایتهای لازم از مردم برای سرمایه گذاری در طرحهای مختلف را انجام دهند و نه اینکه خود بطور مستقیم سرمایه گذاری نموده و رقیبی برای بخش خصوصی محسوب شوند.

ادامه مطلب...
برو به صفحه       >>